Україні достатньо 5-7 років для того, щоб стати потужним гравцем на світовому молочному ринку.

  • 10 ноября 2014 в 09:19:02
  • Просмотров: 1021
 

 

 

Україні достатньо 5-7 років для того, щоб стати потужним гравцем на світовому молочному ринку. Головна задача — запровадження якісного менеджменту.

 

— Сьогодні на Сході України складна ситуація і зрозуміло, що це впливає і на загальний стан тваринництва. Якщо подумати про впевненість людей, які працюють в цій галузі та хотіли б працювати, то вона трохи похитнулась. Але я сподіваюсь, що це тимчасово і вплив буде незначний. Якщо поглянути у довгостроковій перспективі, то фундаментальна база в Україні дуже хороша: ви маєте землю, трудовий ресурс. Потрібно лише правильно застосувати знання та існуючий потенціал.

— Які проблеми існують в українському тваринництві?

— Я б говорив не про проблеми, а про можливості. Перше, це те, як у вас ставляться до людей та управляють ними. В момент, коли у вас на фермі будуть люди, які здатні зробити дуже багато і матимуть ґрунтовні знання щодо того, як вести тваринництво, і ви дозволите цим людям приймати ключові рішення на фермі, тоді витрати не будуть домінувати у цьому випадку.

Коли тварина буде в центрі уваги, а не гроші, тоді будуть прийматись правильні рішення. Тому що, чим краще ви ставитесь до тварини, тим більше прибутку принесе вона. І цей принцип може не вміститись в гарному бюджеті, так як тварина може захворіти або якість корму буде нижча очікуваного рівня. Тоді менеджер ферми, зоотехнік та ветеринар повинні швидко зреагувати на ці зміни і, зрозуміло, що це не влазить в бюджет.

— Скільки років потрібно Україні для того, щоб стати одним із ключових гравців на світовому ринку молока?

— Вже на сьогодні можна побачити дуже гарні технологічні ферми в Україні, в яких все поставлено як потрібно. Проте розвиток ферми це набагато більше, ніж просто купити гарний доїльний зал або гарний трактор. Побудувати гарну ферму — це запровадження гарного менеджменту, щоб бути впевненим, що корови відчувають себе щасливими. Я думаю, що в цій частині українські фермери починають більше розумітись. І якщо вони справді все це зрозуміють, то через 5-7 років ви побачите на своїх фермах зовсім інших корів та кращі надої.